מאחורי המסך: גיל רוצה את דעתכם

גיל רן, המנהל של ביגור 17, מתחיל בסדרת סרטונים ממאחורי הקלעים של ארגון הכנס, עם שאלה חצופה: איך תרצו לשלם?

הכירו את גיל, שחקן תפקידים ותיק ומנחה חובב קונספירציות, שעובד ב-Google בזמנו החופשי. כלומר, ההיפך – הוא עובד בגוגל, ומארגן את הכנס בזמנו החופשי – אבל ארגון כנס דורש עבודה בקנה מידה של משרה מלאה, אז קל להתבלבל.

אנחנו רוצים שביגור יציע משהו לכל שחקן ושחקנית, כך שגיל ישתף איתכם כמה מהשאלות הגדולות שעולות במהלך הארגון, כדי לשמוע את דעתכם. עניין התשלום היומי עלה מספר פעמים בכנסי ביגור קודמים, הצעה לפיה נדרש רק תשלום אחד ליום שלם, במקום לשלם לפי אירוע. גיל מסביר את היתרונות והחסרונות בגישה הזו:

בשבועות הבאים ימשיך גיל לספר לכם על התהליכים המתרחשים מאחורי מסך המנחה של הכנס, כשמדי פעם אנשי צוות אחרים יקפצו לתת מילה משלהם. כולנו מתנדבים, וכולנו רוצים לארגן לכם את הכנס הטוב ביותר שנוכל! אם יש לכם מה להציע או להעיר, או אם תרצו להצטרף או לעזור, השאירו כאן הודעה או פנו אלינו ל-info@bigor.org.il.

הרשמו להרצת משחק בביגור

תמלול הוידאו

שלום,
אני גיל רן, מנהל ביגור 17.
רציתי לספר לכם קצת על מה אנחנו עושים ומה הביגור שהולך להיות לנו.
אז קודם כל, תרשמו ביומנים: חמישה שישה באפריל 2017, במרום נוה, ברמת גן.
אותו מקום שזה היה שנה שעברה ולפני שנתיים, אני מקווה לראות אתכם שם.
כל הצוות שלנו כבר התחיל לעבוד ומה שאנחנו מכוונים אליו השנה זה שפע, שאני לא חושב שהיה לנו בביגור כבר שנים אם בכלל.
אנחנו רוצים שלכל שחקן תפקידים שמגיע יהיה משהו שמעניין אותו בביגור, אז אין איזה התמקדות בסגנון מסוים או סוג מסוים של משחקים.
מי שמחפש משהו כדי להעשיר את הקמפיין שלו, אנחנו רוצים שהוא ימצא את זה בביגור והוא יראה מנחים אחרים מריצים באותה השיטה, או בשיטות דומות, ויקבל מזה השראה לקמפיין שלו.
ומי שמחפש איזה חוויה ייחודית שדורשת אירוע מיוחד, אם זה לאר"פ חדר, או שולחני ישראלי, או כל דבר אחר, גם את זה אנחנו רוצים שיהיה אפשר למצוא בביגור.
ואנחנו עובדים על זה, שיהיה את כל זה, בביגור. אם לכם יש איזשהו רעיון לאיזה תוכן שאולי אין לנו, שאתם יכולים להוסיף לנו, או תוכן שאולי יש לנו ממנו אבל אתם רוצים לתת לנו עוד ממנו, תגידו. תגידו פה בתגובות, בפייסבוק, בכל מקום. אנחנו נשמח לכל אחד שיצטרף, יריץ משחקים,יתנדב, ייצטרף לצוות של הכנס, כל דבר כזה.

עכשיו, יש כמה נושאים פתוחים שאנחנו עוד עובדים עליהם. שאנחנו לא בטוחים בנוגע אליהם. ואני רוצה לדבר על אחד מהם, להתייעץ. וזה נושא התמחור.
עד שנה שעברה תמיד היו לנו כרטיסים לכל אירוע בנפרד. יש לזה הגבלות מסוימות, נגיד, היו בביגורים שולחנות של נוטרים אבל אנחנו ללא יכולים לעשות הרבה אירועים כאלה. כי אם יש יותר מדי דברים כאלה, שאפשר להכנס אליהם לעשרים דקות ולצאת ולשחק פה קצת ושם קצת, למה להכנס לאירועים? ואנחנו בסופו של דבר צריכים שהכנס הזה יכניס כסף, כי הוא עולה הרבה כסף.
חשבנו לעבור לכרטיסים יומיים. זה ייתן לנו אפשרות לתת מגוון הרבה יותר רחב של תוכן. אבל זה בא עם כל מיני בעיות. זה אומר שאנחנו מפרידים את קניית הכרטיס, מההרשמה למשחקים. התוצאה של זה היא שיכול להיות מצב שמישהו קנה כרטיס יומי, ואז כדי להרשם למשחק, חיפש וכל המשחקים שמעניינים כבר מלאים ואז, או שרוצים לבטל את הכרטיס היומי או שחושבים להגיע לכנס וכבר נמצא משהו. בסופו של דבר יש כאן סיכוי לאנשים שלא מרוצים מהכנס, ולא מוצאים את מה שהם חיפשו. ולא נוח לי עם זה. אני לא רוצה שזה יקרה. אני רוצה שאם מישהו שילם כדי להגיע לכנס ולקבל משחקים טובים שמתאימים לו אז זה מה שהוא יקבל.

מלבד זה, יכולה להיווצר בעיה של ביטולים, כי אם שילמתי על אירועים של יום שלם, וכבר ערב ואין לי כח להכנס למשחק שיש לי בערב אז אני אלך, וכבר קיבלתי את מה ששילמתי עליו, וזה בסדר מבחינתי. אבל עכשיו חסר שחקן אחד במשחק של ארבעה שחקנים ויכול להיות שהמשחק הזה יתבטל לשלושה האחרים. יש כל מיני בעיות כאלה, שקשורות גם ליכולת להרשם ולהגיע לאירועים שבאמת מי ששילם רוצה להגיע אליהם. וגם ליכולת שלנו לוודא, באיזשהו אופן, שהמשחקים האלא יתקיימו, שלא יהיו ביטולים שאנשים לא יגידו, טוב, שילמתי כרטיס יומי, אז אני אוותר.

יש דברים אחרים שחשבנו עליהם, ויש פתרונות. מי שיכול להגיע רק בערב, יהיה כרטיס ערב, שזה כמו כרטיס יומי אבל במחיר יותר זול. כי זה החל משעה מסוימת. הנחה לכרטיס ליומיים. יש הרבה דברים כאלה שעובדים מאד טוב עם כרטיס יומי ויש את הבעיות שעוד לא הצלחנו לפתור אז אם יש לכם רעיונות יציריים לאיך לפתור את הבעיות האלה, או, אם אתם חושבים שהבעיות האלה לא מספיק גדולות בשביל שלא יהיה כרטיס יומי, תגידו, בתגובות, ביוטיוב או בפייסבוק.

ובאופן כללי. מה דעתם על כרטיס יומי. כדאי, לא כדאי. אתם מעדיפים את זה? אני החלטתי שעד נובמבר, העניין הזה נסגר. בנובמבר אני אקבל את ההחלטה אם אנחנו עוברים לכרטיס יומי או ממשיכים עם כרטיס לכל אירוע בנפרד. וזה תלוי בעיקר בשני דברים. דבר אחד, זה התגובה שלכם. מה אתם תגידו שאתם מעדיפים. אם המון אנשים יגידו שמעדיפים כרטיס יומי זה יהיה כרטיס יומי. אם המון אנשים יגידו שמעדיפים כרטיס לכל אירוע בנפרד,
זה מה שיהיה. הדבר השני זה שיהיה כרטיס יומי אך ורק אם אני אראה בנובמבר, שאנשי התוכן שלנו, הצליחו לבנות תוכן שמצדיק כרטיס יומי. אירועים שנכנסים אליהם ויוצאים מהם. אירועים קצרים. משהו ששווה פשוט להסתובב בכנס ולחוות הרבה דברים. ולהנות מהמבחר בלי להתמקד בשני משחקים או שלושה משחקים ביום.

אז מה אתם חושבים על זה?
תודה רבה, ונתראה בביגור.

2 thoughts on “מאחורי המסך: גיל רוצה את דעתכם

 1. נראה שכרטיס יומי רק יעצים את בעיית ה no show שהיא גם ככה בעיה קיימת בכנסים. במובן מסויים, מתנדבים מקבלים כרטיס יומי והם אכן לא תמיד מגיעים למשחקים שאליהם נרשמו. בנוסף, אם יש לי כרטיס יומי אני עשוי להחליט שאני פשוט נרשם לכל סבב רק כדי להיות בטוח שאם ארצה יהיה לי מקום.
  מה אם כרטיס יומי יהיה כרטיס כניסה לכנס אבל לא למשחק? הכרטיס היומי הזה עשוי לכלול כרטיס אחד חינם למשחק. אני חושב שבכנסים הקודמים היה איזה עניין שבו כניסה עלתה כסף אבל קנייה של כרטיס משחק ביטלה את הצורך בכרטיס כניסה. פה, המצב הוא הפוך. הכניסה יותר יקרה ממשחק, אבל היא מעניקה משחק חינם שלא חייבים לנצל. אם יהיה באמת שפע במתחם הכנס שכולל גם דברים חינמיים* אז כרטיס כזה אמור להצדיק את העלות שלו.
  אני לא זוכר את תעריפי המשחקים אבל בוא נגיד שבמקור כרטיס למשחק הוא 30 ש"ח. במקרה הזה הכניסה לכנס תהיה 50 ש"ח והיא תכלול משחק אחד אליו אפשר להירשם כבר ברכישת הכניסה או בהמשך. מי שרוצה להכנס למשחק נוסף ישלם 30 ש"ח על כל משחק נוסף. בפועל, נגבו פה דמי כניסה של 20 ש"ח ממה שבא לשחק במשחק בתשלום ו- 50 ש"ח ממי שבא להנות רק מהדברים החינמיים. מי שבא ליום שלם (שלושה סבבים), דרך אגב, יגלה שבעצם הכנס עלה לו 7 ש"ח יותר לכל משחק.
  ברמה הלוגיסטית, הקנייה המוקדמת תכלול תמיד תשלום חד פעמי של 50 ש"ח למשחק הראשון ו- 30 ש"ח לכל משחק עוקב. קנייה של כרטיס בכנס עצמו תקנה כרטיס כניסה עם קופסא לניקוב. הקופאי ינקב מיד את הכרטיס במידה ונרשמים למשחק ביחד עם רכישת הכניסה או שישאיר את הקופסא פנויה במידה והקונה לא רוצה להחליט כרגע. במידה ויש אירועים במחיר שונה (אירועים קצרים, שעולים רק 20 ש"ח, למשל) הניקוב מאפשר הרשמה לאירוע היקר ביותר אבל בהחלט אפשר לנצל אותו גם למשהו קצר יותר.
  אפשר כמובן גם להחליט שמתחת לגיל מסוים, הכניסה למתחם היא חינם כי אני לא חושב שמשפחה עם ילדים תרצה לשלם 200 ש"ח על הכניסה. כרטיס ערב, במידה ויש צורך בכך, יהיה במחיר של המשחק היקר ביותר ומקנה גם הוא ניקוב חינם. אני יוצא מתוך ההנחה שרוב הדברים החינמיים כבר לא רלבנטיים בסבב ערב.
  מתנדבים בפורמט הזה לא מקבלים בכלל משחקים חינם, אבל הם בהחלט מקבלים כרטיס כניסה יומי. זה אומר שבפועל הם קיבלו 20 ש"ח הנחה. אם הם בכלל לא התכוונו לשחק אלא באו רק להנות מאווירת הכנס אז הרווח עוד יותר גדול (וגם הרווח של המנחים המסכנים שמנסים לגרד מתנדב שפוך מעייפות משולחן המשחק).
  *דברים חינמיים, דרך אגב, עשויים לכלול משחקי הדגמה קצרים, הנוטרים, "הספר האדום", הדגמות משחקי קופסא, הדגמות של מיניאטורות, סדנאות הכנה של הרפתקאות, סדנאות הדרכה למנחים מתחילים, סדנאות משחק…הגמדים הריצו מרתון שבו הצופים יכלו להתערב במשחק. בואו נעשה את זה לייב. בכנס של 91 הייתה הרצה רב שולחנית של אותה ההרפתקה. מה קרה לאירועים כאלו? אם כל הזמן יהיה משהו חינמי נוסף שצץ אז גם מי שלא מצא מקום בשולחן ירגיש שהוא קיבל תמורה.

 2. אני מלווה לכנס 3 ילדים (8,6,2) שנה שעברה שני הגדולים שיחקו משחק אחד,
  אם אצטרך לשלם גם עלי זה הופך את המשחק הזה ליקר מאוד…
  להמלצתי או להמשיך עם המכירה לפי משחק או לאפשר להורה מלווה להצטרף ללא עלות או בעלות מינימאלית

  יוזמה ברוכה מאוד.
  תודה

השאר תגובה