התנדבו לעזור בכנס ביגור

איך מתנדבים בביגור? למה לעשות את זה? למה אנחנו בכלל צריכים מתנדבים? הנה כל התשובות לכל השאלות.

גם אם התנדבתם בעבר אנחנו ממליצים לקרוא את העמוד ולגלות מה השתנה.

 

תפקידים עבור מתנדבים

המתנדבים הם מרכיב עיקרי של כל כנס חובבים, ובלעדיהם הוא לא יכול להתקיים. הם עוזרים במגוון רחב של תפקידים, וזוכים לראות את מאחורי הקלעים ולהשתתף בצד של הכנס שרוב האורחים אפילו לא יודעים על קיומו. זו הזדמנות מצוינת להכיר מתנדבים אחרים באותו ראש כמוכם, אנשי סגל (שהם פשוט סוג אחר של מתנדבים), מנחים וקהל.

  1. קופות: מאיישים את הקופות ומוכרים כרטיסים לאורחי הכנס. מהווים את הגורם הראשון בו יפגשו האורחים.
  2. דוכן גיבורים: אחראים על דוכן ההוצאה לאור של העמותה למשחקי תפקידים בישראל. מספרים לקהל על היוזמה, מוכרים את התוכן המודפס לקהל.
  3. גופרים: יחידת העילית של הכנס, דואגים לה-כ-ל. לא, ברצינות. הם דואגים לכל הציוד של כל המשחקים ובלעדיהם המשחקים לא יתקיימו; אחראים להביא את כל מה שצריך, לאן שצריך להביא אותו; דואגים שבכל משחק יהיו מים; ובכלל, שהכל יהיה טוב.
  4. חדר תיקים: אחראים לשמור על הציוד שמפקידים באי הכנס.
  5. משחקיה: במהלך הכנס יש אפשרות לקחת משחקי קופסה מספריית המשחקים. תפקידכם להיות אחראים על ההשאלה ועל המשחקים, ולוודא שהם חוזרים בשלום לספרייה.
  6. זירה: אחראים על ציוד הזירה הכולל כלי נשק מיוחדים למשחקי תפקידים, והרשמה של המשתתפים בקרבות.
  7. פונדק: מפעילים את פונדק המשחקים של ביגור, משרתים את אורחיו, מוודאים שהאווירה בפונדק טובה וקלילה.
  8. מתנדבי הקמה ופירוק: ההקמה תתרחש לפני תחילת הכנס והפירוק יערך בסופו. המתנדבים יצטרפו אל גמדוני ביגור בשעות הקריטיות בהן הם גורמים למתחם להיות מתאים לקיום ביגור, ואחר כך להחזיר אותו לקדמותו.

 

הטבות למתנדבים

הנחה על הכניסה לכנס היא הדרך שלנו לתגמל אתכם ולהגיד תודה על העבודה המדהימה שאתם עושים. על כל משמרת התנדבות תקבלו 50% הנחה על כניסה יומית. שימו לב שפירוק נחשב ל-2 משמרות, ולכן התנדבות לפירוק שווה כרטיס יומי חינם. השנה אנחנו מתכננים לאפשר למתנדבים להשתתף במשחקי ניסיון (פליי טסט) של המשחקים שיורצו בכנס, כך שתוכלו לשחק במשחק שרציתם אפילו אם הוא אמור להתרחש בזמן המשמרת שלכם.

איך מתנדבים?

כדי להרשם להתנדבות יש למלא את טופס ההרשמה להתנדבות. ההתנדבות מותרת מגיל 15 ומעלה. מתנדבים מתחת לגיל 18 מתבקשים להוריד טופס אישור הורים, להחתימו ולהעביר את הטופס לאחראית כוח אדם באחד מאירועי המתנדבים/תדריך, או במייל volunteers@bigor.org.il.
שימו לב, מתנדבים מתחת לגיל 18 ללא אישור לא יוכלו להתנדב.

 

שאלות ותשובות

למה בכלל צריך מתנדבים?

כנס ביגור מנוהל ומאורגן ע"י אנשים מכל הארץ מתוך אהבה לתחביב משחקי התפקידים וללא כוונות רווח. כדי שהכנס יוכל לצאת לפועל צריך המון אנשים שיפעלו ויניעו את הכנס. צריך מי שימכור כרטיסים, יקים תפאורה, ישמור על החפצים, יסביר את המשחקים, ועוד ועוד. על כל זה אחראים המתנדבים.

למה כדאי לי להתנדב?

כמתנדב אתה זוכה לראות את הכנס מזווית שונה, לעבור חוויה חיובית ומספקת, לרכוש ניסיון במיומנויות בלתי שגרתיות, ולבלות מלא זמן עם עוד אנשים טובים עם תחביבים דומים. בנוסף, מתנדבים זוכים לקבל הנחה על הכרטיס היומי לכניסה לכנס.

איך עובד הקטע עם הכרטיסים חינם? איך מקבלים אותם?

ראשית יש להרשם לאירועים – לפני שהם יסגרו! אחרי שנרשמתם להתנדבות נשלח לכם מייל ונשאל באיזה משמרות תרצו להתנדב וכמה משמרות תרצו לעשות. אנחנו נשתדל להתחשב בבקשות שלכם, אבל לא תמיד הדבר אפשרי, ולכן עדיף שתשלחו כמה שיותר משמרות בהם אתם יכולים להתנדב כדי שנוכל ליצור טבלת משמרות. אנחנו לא יכולים להבטיח לכם את המשמרת שביקשתם אבל נקפיד על כמות המשמרות אותן תבקשו.
לאחר בניית הטבלה נשלח לכם אותה לאישור. בהתאם לשינויים, תוכלו לבצע שינויים בהרשמה שעשיתם למשחקים.
את ההחזר תקבלו במהלך הכנס. בתדריך נודיע על זמן בכל יום שבו תוכלו לגשת לקופות ולהסדיר את ההחזרים.

כמה זמן כל משמרת? יהיה זמן גם לשחק?

כמובן! משמרת רגילה אורכת בין 4-5 שעות, אולם חלק מהתפקידים דורשים משמרות ארוכות יותר. בכל המקרים יוותר למתנדב די והותר זמן ליהנות מאירועי הכנס.

 אני חייב להתנדב בכל הימים? 

לא, ואם אתם מגיעים רק ליום אחד זה גם בסדר, אבל ככל שתגדילו את כמות המשמרות כך תגדל ההנחה לכנס. בנוסף, ככל שתגדילו את כמות המשמרות שבהן אתם יכולים להתנדב, יהיה לנו קל יותר לסדר לכם משמרת שנוחה לכם.

אז… איך נרשמים להתנדבות בביגור 2017?!

כדי להרשם להתנדבות יש למלא את טופס ההרשמה להתנדבות. ההתנדבות מותרת מגיל 15 ומעלה. מתנדבים מתחת לגיל 18 מתבקשים להוריד טופס אישור הורים, להחתימו ולהעביר את הטופס לאחראית כוח אדם באחד מאירועי המתנדבים/תדריך, או במייל volunteers@bigor.org.il.

כשבוע לאחר שנרשמת באתר, נשלח לך מייל כדי להודיע שקיבלנו את ההגשה, ונבקש לדעת מהן השעות בהן אתה יכול להתנדב.

חייבים להגיע לאירועי טרום-ביגור?

הדרישה היחידה היא להיות נוכח בתדריך המתנדבים. מטרת התדריך היא לאפשר לכם להבין מה בדיוק הולך להיות במשמרת שלכם ומה נדרש מכם, וגם להכיר אותנו (צוות כוח אדם) ואת שאר המתנדבים, לפני תחילת הכנס. שאר האירועים הם צ'ופר למתנדבים ונועדו ליצור הווי לצוות ולאפשר לכולם לשחק ולהנות.

יש לי עוד שאלות, מה עושים?

כותבים לנו למייל! Volunteers@bigor.org.il

השאר תגובה