משחקים מחפשים מנחים

רוצים להריץ משחק, אבל אין לכם רעיון? הנה כמה מהמשחקים שכבר התחלנו לארגן – והם מחפשים שותפים לדרך! כמו כל דבר בביגור, זאת יכולה להיות הזדמנות נהדרת להכיר משחקים חדשים, ואנשים חדשים.

שיטות פורצות דרך

לא כל השיטות נוצרו שוות: חלקן הכו גלים, עשו משהו מדהים בפעם הראשונה, או הפתיעו את השחקנים של תקופתן. בביגור השנה נגיש מעין תערוכה של כמה מהשיטות פורצות הדרך – אך מאחר וזה ביגור, התערוכה תוצג בצורת משחקים. בקרוב נספר לכם יותר, אבל בינתיים, אנחנו מחפשים מנחים למשחקי "ארס מאגיקה", "כלבים בכרם" ו-Over the Edge. נוכל לעזור לכם למצוא הרפתקאות מוכנות, לכתוב הרפתקה משלכם, אם צריך אפילו נשאיל לכם את ספר השיטה.

סקרנים לגבי תערוכת השיטות פורצות הדרך? רוצים להנחות? דברו עם טאי דיבון, אוצר התערוכה. הוא ישמח לשמוע מכם.

 

הנוטרים: נקמת האימפריה חוזרת

שולחן ״הנוטרים״ הוא כבר מסורת עתיקה של ביגור. זהו שולחן משחק שפעיל לכל אורך הכנס, בהרפתקה אחת ארוכה, מתמשכת, שפתוחה לכל שחקן ושחקנית. השנה הנוטרים יוצאים אל בין הכוכבים, ונשמח אם תצטרפו לצוות ההנחיה שלנו.

מנחים המצטרפים לצוות יקבלו שיטה קצרה שנכתבה במיוחד לנוטרים, ואת כל הסיכומים והלקחים מהשנים הקודמות. ההנחייה יכולה להיות מאולתרת, או שתוכלו לקבל הרפתקה כתובה מראש, עזרה בתכנון נקודות עוגן, רשימת התקלות ואירועים וכדומה. מכיוון שהמשחק רץ לאורך כל הכנס, אתם חופשיים להחליט מתי ההרצה שלכם, וכמה שעות אתם רוצים להריץ. לא פחות משעה, לא יותר מחצי יום, ואפשר כמובן להנחות כמה פעמים.

לפרטים, שאלות והתנדבות להנחות לנוטרים האמיצים, צרו קשר עם איתי גרייף.

 

חגיגות 40 שנים ל-Traveller

שיטת המשחק Traveller היא שיטת המדע הבדיוני הותיקה והבולטת ביותר בעולם, שזוכה עד היום למהדורות חדשות, הרחבות, וקהל חובבים אדוק. המשחק חוגג השנה יום הולדת 40, ובביגור נרצה לחגוג את המאורע. נוכל לספק לכם הרפתקת היכרות עם השיטה, באנגלית או בעברית, וכמובן שאתם תמיד מוזמנים גם להנחות הרפתקה מקורית פרי עטכם. רוצים להשתתף בחגיגה? הירשמו ישירות בטופס הגשת האירועים, וציינו שאתם רוצים להנחות טרוולר. צוות הכנס כבר ייצור אתכם קשר.

 

נוכלים באפילה

בביגור ירוצו מספר משחקים באחת השיטות המסקרנות מהעת האחרונה: Blades in the Dark – משחקים על כנופיות נועזות שזוממות מזימות, מבצעות פשעים, וצוברות אויבים וצרות עם כל צעד. המשחק הוא שילוב של משימות heist וארגז-חול, בו השחקנים יכולים לקדם את מטרות הכנופיה או את מטרותיהם האישיות; הקבוצה יוצרת דמויות וסצינת פתיחה, ומשם והלאה הרוב מאולתר.

זיו וויטיס, המארגן את המשחקים, מחפש מנחים נוספים ומתכנן מספר מפגשים: מפגש שבו נשחק ונכיר את השיטה; מפגשי כתיבה, בהם נוכל לכתוב דמויות נכלוליות ומטרות שזועקות שמישהו ישדוד אותם; ומפגשי פלייטסט, בהם נשתפשף ביחד גם בשיטה וגם במשחקים שכתבנו.

המעוניינים להשתמש בהאקים של השיטה לעולמות אחרים, כגון Blades Against Darkness (נוכלים במבוכים!) או Scum and Villainy (נוכלים בחלל!), מוזמנים מאוד. צרו קשר עם זיו במייל.

 

משחקי קולנוע

אוהבים סרטים? אוהבים להריץ משחקי תפקידים? אתם בבירור צריכים להשתתף במשחקי הקולנוע של ביגור. כל משחק יהיה מבוסס על סרט אחד, יתן לשחקנים לשחק חלק מהדמויות שבסרט, ויחקור כיוונים שונים שאליהם הסרט עשוי היה ללכת אם דברים היו קורים אחרת. כחלק מהמשחק ניתן יהיה גם להקרין חלקים קצרים מהסרט. תוכלו לבחור סרט שמעניין אתכם לבסס עליו משחק ולקבל עזרה והדרכה בכתיבת המשחק, או שתוכלו גם לקבל משחק כתוב על מספר סרטים קיימים ולהריץ אותו.

הנה דוגמא המבוססת על "הנוסע השמיני" (זהירות, ספוילרים!). המשחק מתחיל עם הסצנה הזו, לאחריה השחקנים לוקחים על עצמם את הדמויות של ריפלי, אש, פארקר ולמברט, ומשחקים תרחישים אלטרנטיביים: מה אם אש הצליח לשכנע את שאר חברי הצוות להחזיר את היצור החייזרי לכדור הארץ? או מה אם אש מצליח לברוח, והופך לנבל האמיתי של הסרט? בואו נשחק ונראה.

רוצים להצטרף למנחים הקולנועיים? דברו עם מיכאל פבזנר.

 

משחקי אלתור

כבר סיפרנו לכם על שולחן האלתור החופשי, אבל יש עוד. אנחנו מחפשים מנחים שינחו משחקים בשיטות שנכתבו מלכתחילה כדי לעודד ולתמוך באלתור. היתרון הגדול? לא צריך לכתוב הרפתקה! המנחים המשתתפים יקבלו את ספרי השיטה הרלוונטיים בפורמט דיגיטלי.

השיטה Classroom Deathmatch  מבוססת על הסרט Battle Royal. השחקנים משחקים את הדרמה בין ילדי תיכון, או לחלופין קרבות אנימה מרהיבים, להחלטת השחקנים.

המשחק 3:16 Carnage Among the Stars מבוסס על הסרט Starship Trooper. השחקנים הם נחתי חלל אמיצים שמפוצצים חיזרים, והמשחק מתייחד במכאניקת פלאשבק, בניית העולם זריזה ואקשן מהיר.

לבסוף, Parasite Project הוא משחק אימה יחודי הכתוב על שני דפי A4. הדמויות נדבקו בתחילת המשחק בטפיל ביו-מכאני מוזר, הגורם להן לעשות דברים נוראים למשפחותיהם. המנחה מספר את הסיפור במלואו, והשחקנים יכולים לתפוס שליטה על הטפיל, אבל רק לזמן קצוב.

נשמע מעניין? דברו עם חגי קובץ׳.

One thought on “משחקים מחפשים מנחים

השאר תגובה