קוביות יוזמה

בביגור 2017 אנחנו מציגים שיטה חדשה שתתגמל את המנחים שנותנים הרבה מעצמם לקראת הכנס, ותעזור לשחקנים לשער עד כמה מושקע המשחק אליו הם חושבים להירשם.

קוביות יוזמה

קוביות היוזמה בחסות Ultra PRO

לצד כל משחק בביגור מופיעות הקוביות שלו. אלו לא קוביות כדי לגלגל יוזמה, אלא כדי לעודד יוזמה – הן באות לציין את הצעדים העיקריים העוזרים לשפר כל משחק: לכתוב אותו מוקדם, להיעזר באחרים בזמן הכתיבה, להריץ משחק ניסיון, ועוד. הקוביות ניתנות לכל משחק בנפרד.

שתי קוביות קל להשיג, אבל השלוש האחרות דורשות מאמץ יותר רציני. לכן, משחק עם 2 קוביות הוא משחק "בסיסי" של ביגור. כל קוביה נוספת מראה לשחקנים שהמנחה לקח צעד אחד נוסף לשדרוג המשחק.

על מה מקבלים קוביות?

d4_128x128 להירשם להנחיית משחק – את הקוביה הראשונה מקבלים פשוט על כך שנרשמת להנחות בביגור, לא משנה איזה משחק או אירוע.

d6_128x128 לשלוח קדימון מוקדם – אם נקבל מכם את הקדימון למשחק עד ה-31 בדצמבר, תקבלו אתם מאיתנו את הקוביה השנייה. הרשמו דרך טופס הגשת האירוע ושלחו לנו קדימון כבר עכשיו – תמיד אפשר לערוך אותם אחרי ההגשה, כדי לשפר אותם אם תרצו.

d8_128x128 לשלוח לנו את המשחק – כדי לעודד אתכם להכין את המשחק כמה שיותר מוקדם, תקבלו קוביה אם תשלחו לנו את המשחק המוכן שלכם. יודעים מה, אפילו חצי מוכן. התחילו איתנו שיחה לגבי המשחק שלכם, כדי שנדע שיש לכם כזה, ושלא תגיעו לביגור רק עם רעיון חצי אפוי וכמה דפים ריקים.

d10_128x128 להשתתף במפגש כתיבה – שלושה כותבים עדיפים על אחד. אם כבר יש לכם רעיון, אבל אתם לא בטוחים איך להפוך אותו למשחק שמתאים לכנס, הפתרון הטוב ביותר הוא לשבת עם אנשים אחרים ולכתוב אותו ביחד. אנחנו נארגן "האקתונים" בהם נזמין אתכם לשבת איתנו ולעבוד על משחקים לתוך הלילה, אבל אנחנו מעודדים אתכם לארגן מפגשי כתיבה בעצמכם.

d12_128x128 להריץ משחק ניסיון – כל משחק משתפר פלאים אחרי שמריצים אותו פעם אחת, מאחר וכך לומדים דרך התנסות מה עובד ומה לא עובד. אם תעשו הרצת ניסיון (פלייטסט) למשחק שלכם, תקבלו מאיתנו קוביה נוספת. אנחנו נארגן אירועי פלייטסט משותפים, אבל אין סיבה שתחכו למייל מאיתנו – ארגנו בעצמכם משחקים כאלו עם החבורה, עם חברים, או עם מנחים אחרים.

 

שאלות ותשובות

איך להודיע לכם שעשיתי משהו שמזכה אותי בקוביה?

אם נרשמתם להנחות משחק, שלחתם קדימון, או שלחתם את המשחק, אנחנו כמובן נדע.
אם כבר הרצתם את המשחק הזה בכנסים קודמים, זה נחשב כהרצת ניסיון מבחינתנו, אז ספרו לנו.
אם ארגנתם מפגש כתיבה או הרצתם משחק ניסיון בעצמכם, הודיעו לנו במייל הזה, שלחו תמונה שלכם במהלך האירוע, וספרו לנו קצת איך היה. אנחנו סומכים עליכם שלא תבלפו אותנו.

אם למשחק יש המון קוביות, זה אומר שהוא מעולה?

לא בהכרח, אבל הסיכויים גבוהים בהרבה יחסית למשחק עם מעט קוביות. בדומה, אם למשחק יש רק מעט קוביות, זה לא אומר שהוא בטוח הולך להיות משחק חלש. כשחקן, כדאי להתייחס לקוביות כשיקול נוסף, אחד מתוך מגוון שיקולים (הז'אנר, השיטה, המנחה, ועוד).

איך מקבלים את הקוביה השישית?

הרי בסט קוביות רגיל יש 6 סוגי קוביות! כדי לקבל את הקוביה האחרונה, עליכם פשוט d20_128x128 להגיע לביגור ולהריץ את המשחק. אם זו היתה הקוביה השישית שלכם, השלמתם את הסט, וזה אומר שתקבלו מאיתנו סט קוביות כהוקרה על המאמץ להביא לביגור את המשחק הכי טוב שביכולתכם (מוגבל לסט אחד למנחה, גם אם הוא מריץ יותר ממשחק אחד שקיבל 6 קוביות).

איך נרשמים להריץ בביגור?

אם אתם יודעים מה אתם רוצים להריץ, הרשמו כאן!
אם יש לכם רק את החשק אבל עוד לא ברור מה, דברו איתנו כאן.